Darłówko nad Bałtykiem

Darłówko to nadmorska dzielnica portowego miasta Darłowo. Kurort ten znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w sąsiedztwie Dąbek i Bobolina. Ze względu na czyste powietrze i korzystny mikroklimat, miejsce to co roku odwiedzane jest przez tłumy turystów.

Darłówko to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz osób, które lubią aktywny wypoczynek. Charakterystyczną cechą miasteczka są dwie, przedzielone rzeką Wieprza, plaże wschodnia i zachodnia. Złocisty piasek, szumiące lasy na wydmach oraz ciepła woda zachęcają do plażowania. W sezonie letnim kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR. Latem na plaży pojawiają się także liczne atrakcje dla dzieci takie jak zjeżdżalnie czy trampoliny.

Wypoczywając w Darłówku warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy i zobaczyć most rozsuwany ze sterownią przypominającą statek UFO oraz latarnię morską z 1885 roku.

W pobliskim Darłowie można również zwiedzić kościół Św. Gertrudy i Mariacki, a także Zamek Książąt Pomorskich, Pomnik Rybaka na rynku głównym oraz XIV-wieczna Bramę Wysoką.

Oprócz tego mogą tu Państwo skorzystać z takich atrakcji jak wycieczka statkiem na wyspę Bornholm, przejażdżkę tramwajem wodnym czy wizyta w jednej z pobliskich stadnin koni.